Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
990 pkt/szt
Wstęp do teorii rekreacji, Radosław Muszkieta, Marek Napierała
Wstęp do teorii rekreacji, Radosław Muszkieta, Marek Napierała
990 pkt/szt

Książka zawiera obszerne podstawy z teorii i metodyki rekreacji. Praca poświęcona jest najważniejszym teoretycznym zagadnieniom i metodyce funkcjonowania rekreacji w Polsce i na świecie, zawiera treści o charakterze naukowym i informacyjno-dydaktycznym. Podręcznik jest kierowany do studentów turystyki i rekreacji, wychowania fizycznego i sportu oraz do specjalistów zajmujących się tymi dziedzinami – trenerów, instruktorów czy fizjoterapeutów.

źródło: https://wydawnictwo.ukw.edu.pl/sklep/archiwum/wstep-do-teorii-rekreacji/ [dostęp 02.02.2022]
1890 pkt/szt
Uczeń w drodze do doświadczania podmiotowości. Konteksty. Oblicza. Rzeczywistość, Tatiana Grabowska
Uczeń w drodze do doświadczania podmiotowości. Konteksty. Oblicza. Rzeczywistość, Tatiana Grabowska
1890 pkt/szt

Doświadczanie podmiotowości przez uczniów kończących pierwszy etap edukacji szkolnej jest ważnym i istotnym zagadnieniem, rozpatrywanym zwłaszcza w naukach pedagogicznych. Podstawą badań tego problemu jest zapoznanie się z wypowiedziami dzieci na temat ich doświadczania podmiotowości oraz rozpoznanie tego, co na ten temat myślą i robią dorośli uczestnicy ich edukacji, czyli nauczyciele i rodzice. Ważność tej problematyki w codziennych warunkach szkolnych skłoniła autorkę do głębszego zainteresowania się tym zagadnieniem i do poszukiwań empirycznych na temat doświadczania podmiotowości przez uczniów. Monografia jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców: pedagogów, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, rodziców dzieci, ale i studentów – przyszłych nauczycieli. Należy mieć nadzieję, że stanie się ona źródłem głębszej refleksji nad podjętym problemem oraz zainspiruje do zgłębiania zagadnienia podmiotowości człowieka.

źródło: https://wydawnictwo.ukw.edu.pl/sklep/2018/uczen-w-drodze-do-doswiadczania-podmiotowosci-konteksty-oblicza-rzeczywistosc/ [dostęp 02.02.2022] 
990 pkt/szt
Biograficzne doświadczenia (nie)pełnosprawności...
Biograficzne doświadczenia (nie)pełnosprawności...
990 pkt/szt

Biograficzne doświadczenia (nie)pełnosprawności w świetle teorii dezintegracji pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego, Amelia Krawczyk-Bocian
Monografia pokazuje potencjał człowieka do zmiany, wykorzystując teorię dezintegracji pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego. Jest to projekt, w którym autorka świadomie dzieli się doświadczeniami z analizy materiału, będącego formą opowieści biograficznej, z czytelnikiem – i robi to w sposób jasny i precyzyjny. Dużą wartością pracy jest szczegółowe przedstawienie sposobu analizy danych, używanej techniki i świadome opieranie się na kolejnych krokach wchodzenia w głąb narracji badanych, po to by w kolejnej części pracy powiedzieć, że teoria dezintegracji pozytywnej działa, a w mechanizmach budowania własnej tożsamości przez osoby badane widać jej obecność.

źródło: https://wydawnictwo.ukw.edu.pl/sklep/2016/biograficzne-doswiadczenia/ [dostęp 02.02.2022]
1220 pkt/szt
Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. Operacja polska 1937-1938, N. Iwanow
Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. Operacja polska 1937-1938, N. Iwanow
1220 pkt/szt

"Być Polakiem w Związku Sowieckim w 1938 roku – to mniej więcej to samo, 
co być Żydem w III Rzeszy". 
Helena Trybel, świadek ludobójstwa

"Bardzo dobrze! Kopcie i czyśćcie nadal ten polsko-szpiegowski brud. 
Niszczcie go w interesie Związku Sowieckiego".
Józef Stalin

Wkroczenie Sowietów do Polski w 1939 roku było dla wielu szokiem. Rozstrzelanie polskich oficerów przez NKWD wiosną 1940 roku stało się symbolem komunistycznego aparatu terroru…
Lecz Stalin mordował Polaków już w 1937 roku. W ramach „operacji polskiej” zginęło dziesięć razy więcej niewinnych ludzi, niż wynosi liczba ofiar zbrodni katyńskiej. W kraju Stalina każdy Polak był "szpiegiem". Nikt nie czuł się bezpieczny. Dzieci traciły ojców. Żony mężów. Pustoszały kościoły. Wystarczył podpis jednego człowieka…

Oto historia zapomnianego ludobójstwa, które nie zostało rozliczone. Przypomina nam o nim Rosjanin, wybitny historyk, znawca dziejów mniejszości polskiej w Związku Sowieckim.

Ta zbrodnia nie doczeka się kary. Ale nam, Polakom, nie wolno o niej zapomnieć!

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,5994,Zapomniane-ludobojstwo-Polacy-w-panstwie-Stalina-Operacja-polska-19371938
[28.09.2016]

 

990 pkt/szt
Dziecko i dzieciństwo wybrane konteksty badań
Dziecko i dzieciństwo wybrane konteksty badań
990 pkt/szt

Redakcja naukowa: Monika Nawrot-Borowska, Dariusz Zając
Rozważania nad dzieckiem, a zarazem i dzieciństwem należą do bardziej istotnych na gruncie nauk o wychowaniu i edukacji, zarówno w tradycyjnych, jak i we współczesnych dyskusjach o rzeczywistości edukacyjnej i elementach ją konstytuujących. Wśród tych elementów nie może zabraknąć dziecka jako istotnego podmiotu edukacji, o którym już tak wiele napisano, a jednocześnie ciągle odczuwa się niedosyt wiedzy naukowej na jego temat. To z kolei staje się inspiracją do wciąż nowych poszukiwań i odczytywań dziecka, a zarazem miejsca, jakie zajmuje ono w świecie społecznym. Wielopłaszczyznowe spektrum kontekstów zarysowane w niniejszej pracy przekonuje o potrzebie rozważań nad dzieckiem i dzieciństwem nie tylko w warstwie teoretycznej, ale – co również istotne – metodologicznej i empirycznej.

źródło: https://wydawnictwo.ukw.edu.pl/sklep/2017/dziecko-i-dziecinstwo-wybrane-konteksty-badan/ [dostęp 03.02.2022]
1490 pkt/szt
Interakcje uczniów i nauczycieli. Kontekst–rodzaje–implikacje praktyczne
Interakcje uczniów i nauczycieli. Kontekst–rodzaje–implikacje praktyczne
1490 pkt/szt

Książka Darii Wojtkiewicz poświęcona jest tematyce o dużym znaczeniu dla teoretycznej wiedzy pedagogicznej i praktyki edukacyjnej. Tytułowe interakcje uczniów i nauczycieli są istotnym warunkiem przygotowania młodego pokolenia do współpracy i współdziałania z innymi. Publikacja skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców. Powinni po nią sięgnąć wszyscy, którzy zajmują się kształceniem. Zarówno nauczyciele, studenci sposobiący się do tego zawodu, jak i naukowcy odnajdą w niej pokaźny zasób wiedzy na temat skutecznej komunikacji wybranych problemów dydaktycznych i wychowawczych.

źródło: https://wydawnictwo.ukw.edu.pl/sklep/2016/interakcje-uczniow-i-nauczycieli-kontekst-rodzaje-implikacje-praktyczne/ [dostęp 03.02.2022]